wrapper

Кроковий двигун (КД) з’явився як недорога альтернатива позиційному приводу. При цьому, найбільш суттєвою відмінністю КД стала простота в управлянні позицією валу. Все що потрібно – це подати імпульси в обмотки двигуна у правильній послідовності, для забезпечення обертів валу крокового двигуна. На сьогоднішній день КД успішно застосовуються у найрізноманітніших пристроях: в принтерах, сканерах, факсах, а також в обладнаннях спеціального призначення.

Основне завдання крокового двигуна - це перетворювати вхідний електричний сигнал у механічне переміщення ротора. Своєю чергою, КД складається із ротора (постійного магніту, який обертається всередині) і статора. Ротор обертається під дією імпульсів постійного струму, що подається до однієї або двох катушок одночасно.

Зауважимо, що замовити та купити кроковий двигун, Ви зможете на сайті “Компанії Віром”. Саме у нас представлені високоякісні китайські двигуни типу Nema 17, 23,34. Дані пристрої відрізняються між собою потужністю та розмірами. Зауважимо, що фахівці “Компанії Віром” розробили власний драйвер управляння для модернізації верстатів ЧПУ радянського зразка ШД5.

Особливості крокових двигунів

Принцип роботи такого механізму полягає в наступному: завдяки електронному комутатору виникають імпульси напруги, які згодом передаються на обмотки управляння, що розташовані на статорі КД. В залежності від послідовності сприйняття обмоток управляння, проходить певна дискретна зміна магнітного поля в робочому зазорі двигуна. Дискретне переміщення КД виконується завдяки спеціальній формі ротора та двох обмоток. У результаті чергувань направлень напруги в обмотках, можна досягнути того, що ротор буде по черзі займати фіксоване значення.

Зазвичай у крокового двигуна на 1 оберт валу, виходить біля 200 кроків. Кількість кроків може залежати від моделі та конструкції самого двигуна. Дискретний електропривід в дуеті з кроковим двигуном поєднуються з числовими пристроями, а це дозволяє успішно управляти верстатами ЧПУ (верстати з числовим програмним управлянням) та іншим обладнанням. Такий механізм як кроковий двигун застосовується в електроприводах потужністю до декількох кіловат. 

Зауважимо, що крокові двигуни бувають двох типів біополярні та уніполярні. Біополярні мають чотири виходи та дві обмотки. Уніполярні шість виходів та вміщають в себе дві обмотки, кожна з яких має відвід із середини.

При покупці крокового двигуна, варто визначитися з типом даного пристрою. Таких типів є три: кроковий електродвигун з постійними магнітами, двигун з перемінним магнітним опором та гібридний. У чому ж різниця між цими двигунами?

Гібридний КД коштує дорожче, аніж двигун з постійними магнітами, але при цьому гарантує Вам меншу величину кроку та велику швидкість роботи. Можна сказати, що такі двигуни змогли успішно поєднати в собі найкращі якості двигунів з перемінним магнітним опором та з постійними магнітами.

Часто для роботи на досить високих швидкостях, користуються двигуном з перемінним магнітним опором. Статор такого двигуна виготовлений із матеріалу з високою магнітною проникливістю та має декілька полюсів. Даний тип двигуна не чутливий до напрямку струму в обмотках.

Кроковий двигун з постійним магнітним опором складається із ротора, що містить магніти та статора. Завдяки максимальному намагніченню ротора, у двигунах цього типу забезпечується більший магнітний потік і відповідно більший момент обертання.

 

Наша місія

Разом з Вами ми працюємо над підвищенням ефективності Вашого бізнесу шляхом впровадження автоматизації технологічних процесів, застосування новітніх розробок в галузі виробництва та металообробки, використання передових інформаційних технологій та ІТ-рішень, забезпечення альтернативними джерелами живлення.

Підрозділи компанії

Створення систем автоматичного керування технологічними ...
Верстати з ЧПУ за індивідуальним проектом - це прекрасна ...
● токарні роботи (обробка зовнішніх поверхонь циліндричної, ...